SKLEP WWW.GATEWAY-HIT.PL
Certyfikat


Wszystkie fotele, oraz urządzenia będące w ofercie naszej firmy  zostały wyprodukowane zgonie ze standardami oraz wymogami Unii Europejskie i posiadają certyfikaty
  CE.

Rzetelna Firma
A A A

Masaż i jego działanie

Zdjecie do strony masaz

Masaż i jego zbawienne działanie
Masaż jest doskonałą I niezwykle skuteczną metodą  zawsze gdy jesteśmy zmęczeni, przepracowani i stres daje się nam we znaki. Profesjonalnie przeprowadzony masaż przynosi także spektakularne efekty estetyczne, stymuluje mięśnie, likwiduje zbędne napięcia. Od wieków wiadomo jak zbawienne skutki przynosi profesjonalnie przeprowadzony masaż.

 

 

 

 

Przy bólach głowy, problemach ze snem, dolegliwościach menstruacyjnych, napięciach mięśni. Masaż pleców przynosi ukojenie po ciężkim dniu pracy, ale jest także niezastąpiony w terapii pospolitych dolegliwości bólowych kręgosłupa.

 

 

Pamiętajmy o swoim zdrowiu:
Każdy z nas kiedyś upadł bądź uderzył się, machinalnie rozmasowujemy miejsce gdzie nas boli, przy bólach głowy rozcieramy skronie by choć na chwilę uśmierzyć ból, nasz organizm sam wie co przyniesie mu ukojenie, dlatego by żyć w harmonii ze swoim ciałem powinniśmy wsłuchać się w jego potrzeby.. Przypomnijmy sobie jak często wracając z pracy po całym dniu marzymy by ktoś wymasował nasze spięte ramiona czy zmęczone stopy. Masaż jest najbardziej naturalną formą leczenia, a dziś nie wymaga już wizyt w wyspecjalizowanych gabinetach, dziś możemy doświadczać go w dowolnie wybranym miejscu.

 

 

Dlaczego nas boli?:
Podstawową przyczyną bólu jest stres I przeciążenia, wówczas pojedyncze mięśnie lub grupy mięśni nie wypełniają prawidłowo swojej funkcji.            W takim przypadku nasze ciało uruchamia swój niezawodny system alarmowy w postaci bólu. Głównym objawem choroby przeciążeniowej kręgosłupa są bóle szyi, pleców lub krzyża. Bywa też, że ból nie występuje w miejscu przeciążenia, natomiast jest odczuwalny w  odległych miejscach ciała. Powtarzające się i nakładające obciążenia, związane z życiem codziennym, pracą, siedzącym trybem spędzania czasu, stresem, przeciążeniami a także ułatwieniami cywilizacyjnymi, działają niekorzystnie na cały organizm. To błędne koło przerwać można poprzez wykorzystanie masażu w życiu codziennym.

 

 

Rodzaje masażu:

 

Masaż Leczniczy:
Oparty jest na technikach masażu klasycznego. Głównym celem jest leczenie zaburzeń organizmu poprzez zabiegi manualne i techniki energizacji mięśni. Każdy taki masaż może być poprzedzony zabiegami fizykalnymi.

 

Masaż Klasyczny:
To najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy - intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający. Stosowane techniki oddziałują bezpośrednio na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, więzadła, torebki stawowe a także bezpośrednio na układ krwionośny, nerwowy i limfatyczny. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Najczęściej stosuje się
tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

 

Masaż Uciskowy:
Polega na stosowaniu ucisku dłoni i technik manipulacyjnych w celu wyregulowania fizycznej struktury organizmu i jego naturalnych wewnętrznych energii, by usunąć stany chorobowe i zachować zdrowie. Shiatsu utrzymuje ciało, duszę i intelekt w harmonijnej równowadze, pobudza samouzdrawianie siły naszego organizmu i dba o głębokie odprężenie. Stosowany profilaktycznie przyczynia się do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia, ale jednocześnie można go stosować w celu złagodzenia ostrych dolegliwości.

 

 

Masaż Relaksacyjny:
Celem tego masażu jest zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, a tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Jest szczególnie przydatny po dniu pełnym pracy i stresu, a także po długotrwałym wysiłku fizycznym.

 

Masaż sportowy :
Celem tego masażu jest usunięcie przemęczenia powstałego na skutek intensywnego wysiłku fizycznego, zakwasów bądź likwidacji powstałych kontuzji.

 

Masaż odchudzający:
Jest to bardzo intensywny masaż z elementami napięć izometrycznych z pewnymi technikami łącznotkankowymi i technikami masażu klasycznego. Działa wyszczuplająco i ujędrniająco na ciało, a także umożliwia spalanie zbędnego tłuszczu z okolic bioder i nóg.

 

Masaż Shiatsu:
Jego korzenie sięgają 2000 lat. Wywodzi się z Japonii.  Shiatsu po części opiera się ma metodach ucisku punków chińskich (Akupresura). Różnicę stanowi jednak powierzchnia uciskana, która w Shiatsu jest duża. Dzięki temu jednocześnie uciskane jest kilka lub nawet kilkanaście punktów. Bazuje na naszej wrodzonej reakcji na dotyk, naszej intuicji i naszej zdolności do ćwiczenia umysłu, by radził sobie z przeciwnościami w dążeniu do osiągnięcia najlepszego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Shiatsu posiłkuje się kilkoma technikami, przy czym pobieżny obserwator może odnieść wrażenie, że nic właściwie się nie dzieje zaledwie spokojne, łagodne uciskanie „kciukami” czy „dłońmi” różnych punktów na ciele. Wygląda to niemal na leniwe wykonywanie pewnych czynności, i w rzeczy samej, pod względem zachowania energii, tym właśnie jest. Ale pod tymi nieskomplikowanymi czynnościami, wewnątrz organizmu dzieje się wiele w subtelnej sferze energii życiowej.
Podstawowe cele shiatsu:
- harmonizacja przepływu energii w ciele,
- wzmocnienie witalności poprawa fizycznego samopoczucia,
- poprawienie koncentracji i sprawności intelektualnej,
- ogólne profilaktyczne działanie prozdrowotne,
- usunięcie blokad i nagromadzonych emocji na wszystkich płaszczyznach,
- pobudzenie samo uzdrawiających sił organizmu,
- uwrażliwienie na sygnały płynące z własnego ciała,
- uwrażliwienie na świadome przeżywanie własnego życia wewnętrznego.
Shiatsu jest bardzo bezpiecznym masażem. Bywa niezwykle skuteczny w przypadku przewlekłych dolegliwości, a także w wielu drobniejszych ostrych
schorzeniach i chorobach. Szczególnie ostrożnie należy go stosować zaledwie w trzech przypadkach ciąży, przy podwyższonym ciśnieniu tętniczym i u chorych na padaczkę.

  

Masaż Stóp:
Różne obszary na stopach i dłoniach odpowiadają poszczególnym częścią ciała i tym samym masując je lub uciskając określone punkty można oddziaływać na konkretny narząd. Celem jest odblokowanie stref przepływu energii całego ciała, a także likwidacja bólu i napięć znajdujących się w poszczególnych obszarach czy też narządach. Strefy ciała biegną wzdłuż od palców nóg do głowy po obu stronach parzyście. Ponad to masaż ten przyspiesza krążenie krwi, a więc poprawia odżywienie i regenerację komórek.

 

 

Przeciwwskazania do masażu:
- wczesne stany po złamaniach
- ostre stany zapalne stawów i ścięgien
- wylewy krwawe
- choroby dermatologiczne skóry
- stany gorączkoweZdjecie kwiaty do strony
- nowotwory
- zapalenie żył
- choroby zakaźne
- menstruacja
- wszelkie choroby przebiegające w stanie ostrym